Знімок експортних цін на промисловий кремній 30 квітня
30 квітня експортні котирування китайського промислового кремнію знизилися за всіма напрямками. Кожна марка в активному кошику зафіксувала корекцію, від скромних 10 доларів США за тонну на 3303 до зниження на 50 доларів США на хімічний клас 2202. Усі цифри враховують-податки без-на-котирування в порту Хуанпу в доларах США за тонна.
Рівномірний рух униз є більш інформативним, ніж один-крок. Коли всі п’ять класів зменшуються під час одного сеансу, рушійною силою зазвичай є сторона покупця - передовий захист уже забезпечений, тендери затримуються або імпортери чекають чіткішої{3}}картини вартості -, а не постачання, обмежене одним класом.
Таблиця цін сортів від 30 квітня
| Оцінка | Ціна-включно з податком (USD/т) | Зміна | Терміни |
|---|---|---|---|
| 421 | 1440-1480 | вниз 20 | Порт Хуанпу, FOB |
| 2202 | 2200-2300 | вниз 50 | Порт Хуанпу, FOB |
| 3303 | 1450-1490 | вниз 10 | Порт Хуанпу, FOB |
| 441 | 1340-1370 | вниз 20 | Порт Хуанпу, FOB |
| 553 | 1270-1320 | вниз 30 | Порт Хуанпу, FOB |
Відносний рейтинг між оцінками не змінився. Хімічний клас 2202 залишається найдорожчим-заходом через мінімальний вміст кремнію 99,5% і 0,004% фосфору, а 553 залишається найдешевшим із мінімальним вмістом кремнію 98,5%. Ця стабільність драбини оцінки корисна: вона показує, що корекція була паралельним зсувом усієї кривої, а не зміною значення, яке ринок надає чистоті.
Хімічний склад кожного сорту
| Оцінка | Si (мін., %) | Fe (макс., %) | Al (макс., %) | Ca (макс., %) | P (макс., %) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1515 | 99.6 | 0.15 | - | 0.015 | 0.004 |
| 2202 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.02 | 0.004 |
| 2203 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.03 | 0.004 |
| 2503 | 99.5 | 0.2 | - | 0.03 | 0.004 |
| 3103 | 99.4 | 0.3 | 0.1 | 0.03 | 0.005 |
| 3303 | 99.3 | 0.3 | 0.3 | 0.03 | 0.005 |
| 411 | 99.2 | 0.4 | 0.04-0.08 | 0.1 | - |
| 421 | 99.2 | 0.4 | 0.1-0.15 | 0.1 | - |
| 441 | 99.0 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | - |
| 553 | 98.5 | 0.5 | 0.5 | 0.3 | - |
Сам код класу містить логіку специфікації: перша цифра відстежує рівень заліза, друга – рівень алюмінію, а третя – рівень кальцію, тому менша цифра в даній позиції означає жорсткіше обмеження цього елемента. Ступінь 1515 є найвищою-чистотою з мінімальним вмістом кремнію 99,6%, тоді як 553 є найнижчим-класом чистоти, який все ще продається оптом з мінімальним вмістом кремнію 98,5%.
Читання Виправлення
Паралельний зсув:оскільки всі оцінки впали, цей крок найкраще пояснити синхронізацією попиту, а не перебоєм у постачанні одного продукту.
Величина:коригування від 10 до 50 доларів США знаходиться в межах звичайної тижневої волатильності для товару, що котирується з кроками в 10 доларів США, тому не слід екстраполювати одну сесію.
Тест підтвердження:виправлення має значення, якщо наступні два сеанси друкуються на рівні або нижче цих рівнів і якщо обсяг запитів залишається малим.
Мінімальна вартість:витрати на енергію та відновлювачі встановлюють практичний мінімум, тому глибокі кроки без відповідних вхідних даних-зміна вартості зазвичай швидко повертається назад.
Контрольний список покупця перед прийняттям пропозиції
Перевірте основу вмісту кремнію: вказані мінімуми 99,0%, 99,2% або 99,5% є різними продуктами.
Підтвердьте фракцію розміру: 10-100 мм шматок, 1-3 мм гранули і мелений порошок не є взаємозамінними.
Підтвердьте упаковку: великий мішок, мішок 25 кг або сталевий барабан змінюють вартість доставки.
Підтвердьте базу аналізу: сертифікацію-рівня тепла або партії-, а також фактично використаний метод випробування.
Підтвердьте порт завантаження та вікно відвантаження, оскільки ціна є твердою лише щодо названого порту та лейкана.
Додатки та вибір оцінок
Металургійний кремній використовується в основному як легуюча і розкислююча добавка до сталі, як джерело кремнію в алюмінієвих сплавах і як вихідна сировина для хімії силікону. Користувачі сталеливарної та ливарної промисловості зазвичай працюють із 553, 441 або 421, де ширше чавунне та алюмінієве вікно не впливає на готовий продукт. Алюмінієві сплави зазвичай вказують 3303 або 2202 залежно від процесу лиття та необхідного рівня кремнію. Виробникам силікону потрібні хімічні марки з низьким вмістом фосфору, і вони будуть платити за 2202 або вище.
Практичне правило для команд із закупівель полягає в тому, щоб написати специфікацію навколо елемента, який обмежує подальший процес, а потім придбати найдешевший сорт, який його задовольняє. Над-закупівля чистоти є одним із найпоширеніших джерел витрат, яких можна уникнути під час придбання феросплавів.
Часті запитання
З: Що означає номер класу, наприклад 421 або 553, у ціновій пропозиції металевого кремнію?
Три цифри кодують граничну кількість домішок, а не безпосередньо вміст кремнію. Перша цифра відповідає максимальному вмісту заліза, друга – алюмінію, а третя – кальцію, тому клас 421 містить більше заліза та алюмінію, ніж клас 2202, тоді як клас 553 має найслабші обмеження звичайних експортних сортів.
Запитання: цифри на 27 квітня це ціни за доставку чи ціни FOB?
Кожна пропозиція в таблиці є безкоштовним-податком-на-ціною в порту Хуанпу. Морський фрахт, страхування, імпортне мито та внутрішня доставка в пункт призначення не включені та повинні бути вказані окремо експедитором покупця.
З: Чому сорт 2202 коштує набагато вище, ніж клас 421?
Клас 2202 – це металевий кремній хімічного -класу з мінімальним вмістом кремнію 99,5%, суворим контролем вмісту алюмінію та кальцію та обмеженням вмісту фосфору 0,004%. Такий рівень чистоти підходить для силіконових і алюмінієвих сплавів, тоді як клас 421 із 99,2% кремнію служить для металургійних і загальних сплавів, де допустимо ширше вікно домішок.
З: Наскільки велика типова експортна партія металургійного кремнію?
Стандартною практикою є 20-футовий контейнер, що вміщує приблизно 20-25 тонн шматка 10-100 мм, або 25-тонний ліфт, завантажений у великі мішки. Менші пробні партії зазвичай котируються з надбавкою, оскільки вони не поглинають фіксовану вартість внутрішніх вантажних перевезень і обробки на терміналі.
З: Чи вказана ціна вже включає упаковку?
У пропозиціях зазвичай припускаються великі мішки вагою 1000 кг з поліетиленовою прокладкою або ткані мішки вагою 25 кг на замовлення. Упаковка в сталевий барабан і вакуумна упаковка оцінюються окремо, оскільки вони додають часу на обробку та витрати на матеріали.
З: Які документи зазвичай супроводжують вантаж до порту Хуанпу?
Комерційний рахунок-фактура, пакувальний лист, коносамент, сертифікат походження та сертифікат аналізу стану кремнію, заліза, алюмінію, кальцію та фосфору є стандартними. Сертифікат аналізу повинен бути виданий для того самого тепла або партії, які фактично відправляються.

